warsztaty dla Liderek

Warsztat dla Liderek

„Tożsamość Liderki. Droga do budowania autentycznej marki osobistej”

Czuję dziś ogromną wdzięczność i satysfakcję.

Podczas wczorajszego spotkania naszej „krakowskiej” grupy mastermindowej przeprowadziłam pierwszą część moich autorskich warsztatów „Tożsamość Liderki. Droga do budowania autentycznej marki osobistej”.

Warsztat dla Liderek. Podcast

Ale zacznę od początku, abyś nie czuła się zagubiona 🙂

Kim jest w moim rozumieniu Liderka i dla kogo stworzyłam te warsztaty? Liderka – to przede wszystkim Kobieta nastawiona na rozwój zawodowy, jak i osobisty. Kobieta, która na co dzień spełnia wiele ról, ale pragnie zrealizować swoją wizję, rozwijać się. Kobieta, które świadomie zaczyna kreować swoje życie i realizować własne cele.

Program warsztatów zaprojektowałam specjalnie z myślą o Tobie. Aby pomóc Ci w odkrywaniu Twojej tożsamości. Nazywaniu Twoich wartości, kształtowaniu wizji, ustalania priorytetów.

Sama taką drogę przeszłam, potykając się i wracając do startu. Nie jeden raz. Aż w końcu zrozumiałam, że zaczynałam nie od właściwej strony. Właściwą stroną jestem JA. I cała zmiana, której pragnę dokonać ma się zacząć ode mnie.

Tę drogę mogę porównać do instrukcji obsługi nowego sprzętu. Zwykle jej nie czytałam – jedynie po łebkach skupiałam się na niektórych zdaniach. Ale później się okazywało, że trzeba było rozpocząć od początku, aby zrozumieć działanie sprzętu.

I zaczęłam czytać instrukcje obsługi. W znaczeniu dosłownym i przenośnym.

Dlatego też warsztaty zawierają te elementy, które są konieczne do przejścia, aby ruszyć w daleką podróż urzeczywistnienia Twojej wizji.

Pokazuję Ci jak ją stworzyć i pomagam ustalić konkretny plan działania, który ma Cię tam zaprowadzić. Jestem w tej drodze Twoją Towarzyszką.

warsztaty dla Liderek
Warsztat „Tożsamość Liderki. Droga do budowania autentycznej marki osobistej” www.team-leader.pl

Jak wyszło w praktyce?

Mam mega pozytywne odczucia! Cudownie się czułam słuchając Kasi, Asi, Magdy, Beaty i Agaty – o tym jak mówiły o sobie, swoich emocjach i swojej przyszłości. O tym jak nazywały swoje wartości i jak szukałyśmy naszego rozumienia słowa „świadomość”.

Ich otwartość, zaangażowanie w przygotowane przeze mnie zadania i chęć dzielenia się z nami wszystkimi swoimi przemyśleniami, przeniosła mnie w Kosmos. Poczułam się zaczarowana i oczarowana.

Poczułam się w tamtym momencie spełniona. Spełniona prowadząc tą pierwszą część warsztatów. Testowałam nie tylko program, ale tez siebie w roli Trenerki.

To było cudowne doświadczenie. Wiem, że obrałam dobry kierunek swojego rozwoju. Rozwijając innych rozwijam siebie.

warsztaty dla Liderek
Warsztat „Tożsamość Liderki. Droga do budowania autentycznej marki osobistej” www.team-leader.pl

Uświadomiłam sobie, że…

To, co jest oczywiste dla mnie, nie jest oczywiste dla innych. Dlatego warto się dzielić wiedzą. Co tak bardzo lubię. Tu wiem, że mój Learner będzie mnie wspierał nadal.

To, co w serce pali mnie żarliwie – pasja pracy w grupach, rozwijanie innych, pokazywanie różnych dróg, przekazywanie wiedzy, komunikacja – może zapalić też innych do działania i spojrzenia na siebie i swój rozwój z innej perspektywy.

Warto zaczynać od razu po stworzeniu projektu – wypróbować go na zewnątrz. Nie dopuszczać, aby zawładnął nami lęk i wewnętrzny krytyk rozhulał się w naszej głowie.

Uświadomiłam sobie, że nie trzeba czekać na sprzyjające warunki, miejsca czy okoliczności. Wystarczą ludzie, którzy są otwarci i ciekawi, aby poznać projekt. Zawsze jest szansa, że się czegoś od Ciebie nauczą.

Warsztaty są cenną lekcją

do dzielenia się doświadczeniem. Są okazją do refleksji, budowania pewności siebie, pokochania siebie.

Stanowią świetną okazję do poznania historii drugiej Kobiety. Z tej historii również można się wiele nauczyć.

Co mi utkwiło w pamięci i co biorę od dziewczyn?

Od Kasi – jej odwagę do działania, niezależności. To ona kreuje swoje życie.

Asia – pełna pogody ducha dziewczyna, dla której bardzo ważną wartością jest między innymi tolerancja.

Magda – pięknie mówiła o pokorze i szacunku do innych.

Beatka – jej świadomość swojej wartości i drogi jaką przeszła jest bardzo inspirująca. To Kobieta, która działa, nie oglądając się na opinie innych czy strach

Od Agaty biorę wolność, wrażliwość i spokój.

Środowisko tworzymy my same

Jeśli chcesz prawdziwej zmiany, musisz zacząć od siebie, przede wszystkim dlatego, że masz na to wpływ. Możesz kontrolować swoje emocje, budować i hartować umiejętnie swój charakter, tworzyć wizję. To Ty dokonujesz wyborów. Na to wszystko masz wpływ.

Jeśli chcesz prawdziwej zmiany, musisz zacząć działać i znaleźć odpowiednie środowisko, które będzie sprzyjało Twojemu rozwojowi. Masz na to wpływ.

Środowisko, które Ty wybierzesz da Ci energię i pozwoli utrzymać motywację do działania.

Jestem mega przeszczęśliwa, że pewnego dnia postanowiłam wprowadzić zmianę w swoim życiu. Zobowiązałam się sama przed sobą, że to ja będę kreatorką swojego życia.

Kiedy dajesz sobie przyzwolenie na to, że będziesz architektem swojego życia, wtedy zaczynają dziać się cuda. Wiem o tym, bo tego na co dzień doświadczam.

Prawo przyciągania, o którym wspomina między innymi B. Tracy w książce „Zrób to teraz. Przejmij kontrolę nad swoim czasem i życiem” naprawdę działa. A prawo mówi: „przyciągasz w swoim życiu ludzi i okoliczności, które przystają do myśli, które u ciebie dominują”.

Na mojej drodze pojawiły się wspaniałe Kobiety. Wspierające, otwarte i odważne.

Uczymy się od siebie nawzajem. Jesteśmy. I idziemy dalej!

Dziękuję!

@malgorzata.czerniak_leadership

Dołącz do społeczności Świadomych Liderek

zaobserwuj mój profil na Instagramie i bądź na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami.

Jeśli masz pytania odnośnie warsztatów i szkoleń, wypełnij formularz w zakładce Kontakt

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error

Podobał Ci się wpis? Udostępnij go znajomym :)